Zoznam produktov značky "ANEMONE"

ANEMONE, alebo MYDLÁREŇ ANEMONE je slovenská značka prírodnej kozmetiky.  Vznikla v roku 2013, no oficiálnu podobu aj s malou dielňou dostala až o štyri roky neskôr. Anemone, to sme my dvaja – Rasťo a Alžbeta. Obaja sme sa v tejto tvorivej práci našli, dokonale zladili a spoločnými silami sa snažíme vytvárať produkty, ktoré potešia nielen telo, ale pohladia aj dušu.  Neodmysliteľnou súčasťou nášho tímu sú naši štvornohí chlpáči, ktorí nám vždy s radosťou pózujú na fotkách a spríjemňujú nám chvíle, keď sa vraciame z práce unavení domov.

Ako vzniklo ANEMONE?
Prvotnou inšpiráciou bol pre nás novinový článok o výrobe klasického marseillského mydla, ktorý nás zaujal natoľko že sme sa rozhodli vyrobiť si vlastné. Po čase sme zistili, že okrem mydla dokážeme väčšinu nami používanej kozmetiky vyrobiť celkom sami a samotná príroda nám v tom veľmi rada pomôže. S obrovskou dávkou nadšenia sme sa pustili do ďalších pokusov, štúdia dostupnej literatúry a následne do zlepšovania receptúr. Pozitívne ohlasy nášho okolia a predovšetkým zanietenie a radosť z tvorby nás napokon presvedčila, že sa výrobe prírodnej kozmetiky chceme venovať naplno.

Prečo názov ANEMONE/ MYDLÁREŇ ANEMONE?
Názov ANEMONE som objavila náhodou v latinskom slovníku. V preklade tento pojem znamená sasanka a pomenúva okrem druhu pôvabných kvetov aj morské sasanky. A keďže som Rasťa s obľubou prezývala ,,sasanka“ (prezývka vyplynula z jeho priezviska), pri pohľade do slovníka bol výber názvu našej dielne okamžite jasný.

Nakoľko vzniklo v poslednom období mnoho firiem s týmto menom rozhodli sme sa pre čiastočnú zmenu názvu na MYDLÁREŇ ANEMONE.

Naša filozofia?
Naším cieľom je ponúkať produkty vyrobené v súlade s prírodou s jednoduchým zložením, ktoré je jasné a zrozumiteľné. Snažíme sa vyhýbať použitiu zbytočných umelých farbív, konzervačných látok, palmového oleja a ropných derivátov. Naše produkty vyrábame ručne vždy v malých dávkach s použitím kvalitných rastlinných olejov a masiel. Bylinky, ktoré pri našej práci používame pestujeme v našej záhrade na okraji obce, mimo ruchu mesta.

Snažíme sa byť v čo najväčšej miere šetrný k životnému prostrediu a preto naše produkty balíme do ekologických papierových obalov a sklenených nádob. Aspoň touto cestou sa snažíme vrátiť prírode to, čo dala ona nám a čo my zase dávame prostredníctvom našich produktov ďalej.

Počet produktov: 1

Zobrazené produkty: 1-1 z 1 položiek