Zoznam produktov značky "SODASAN"

Nemecká firma Sodasan vyrába ekologické čistiace prostriedky a prostriedky na upratovanie v BIO kvalite.

Základom produktov je mydlová báza, pri výrobe ktorej sú používané výhradne rastlinné oleje (kokosový a palmový) z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva. Firma podporuje sociálne ohľaduplné poľnohospodárstvo v krajinách tretieho sveta a rastlinné oleje pre výrobu produktov získava obchodom z Fair Trade projektov.

Výrobky neobsahujú fosfáty ani žiadne syntetické konzervanty, umelé vonné látky ani prísady z chlórovej chémie. Nie sú používané žiadne suroviny, ktoré boli vyrobené pomocou génových technológií. Nepoužívajú priame ani nepriame testy na zvieratách. Výrobky Sodasan sú biologicky odbúrateľné a neznečisťujú odpadové vody.

Šetrná alternatíva pre ekologické pranie, umývanie a čistenie s výrazne nižším dopadom na životné prostredie.

Ekologickosť - Ekologickejší životný štýl pre vašu domácnosť.
Používa rastlinné suroviny z ekologického poľnohospodárstva, ktoré sú v súlade s princípmi Ecocert. Okrem toho, sú sodasan výrobky certifikované podľa Ecogarantie®, ktorý zaručuje najvyššiu úroveň medzinárodných ekologických noriem.

Šetrnosť k pokožke
Všetky pracie a čistiace prostriedky, ktoré môžu prísť do styku s pokožkou sú dermatologicky testované. Nie sú použité žiadne enzýmy, zložky na báze chlóru a syntetické vône.

Bezpečnosť a dôvera prostredníctvom kontrolovanej kvality.
Výroba sodasan je monitorovaná nezávislými organizáciami ako sú napr.: Ecocer a Certisys. Všetky vstupné  neopracované aj opracované materiály sú detailne testované prísnym oddelením kvality. Sodasan vyrába prírodné čistiace prostriedky, používa rastlinné tuky a oleje na výrobu čistiacich mydiel. Mydlá sú vyrábané z rôznych druhov olejov, od bežného slnečnicového, cez repkový, palmový, ale aj kokosový, ktorý je dovážaný zo Strednej a Južnej Ameriky. Okrem iného, pri výrobe čistiaceho prostriedku “Vinegar Clearner” používa certifikovaný prírodný ocot.

Žiadny odpad
Vedeli ste, že v SODASAN neprodukujeme odpad? Všetky látky, ktoré používa vo výrobe sa spracovávajú do produktov značky SODASAN (okrem obalových materiálov).

Práca v sodasan je monitorovaná!

Ecocert
Všetky výrobky SODASAN sú certifikované podľa Ecocert Greenlife a podľa platných štandardov ECOCERT - k dispozícii na adrese detergents.ecocert.com /, čím je zaistená maximálna transparentnosť a ich kvalita.

The Ecogarantie® label
Predstavuje svetovo najviac komplexný, holistico-ekologických systém noriem pre pracie a čistiace prostriedky. Dodržiavanie týchto kritérií je pravidelne preverované nezávislými inšpektormi (napr. Certisys).

Vegan
SODASAN je členom Medzinárodnej Vegan Society. Všetky výrobky sú označené logom Vegan pre výrobky, ktoré neobsahujú žiadne suroviny živočíšneho pôvodu (Výnimka: Mydlo na odstránenie škvŕn). Výrobky nie sú testované na zvieratách!

Čistá elektrická energia z Greenpeace
SODASAN je zásobovaný čistou elektrinou z Greenpeace energie, napr. elektrická energia sa v súčasnej dobe vyrába z obnoviteľných zdrojov energie - vetra, vody a slnka. SODASAN priamo prispieva k výstavbe nových zariadení pre výrobu elektrickej energie, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.

Aktívna ochrana klímy
Vďaka finančnej podpore od PRIMA KLIMA e.V., SODASAN neprodukuje CO2. SODASAN sa podieľa na financovaní a podpore projektu zalesňovania.

Chceli by ste chrániť životné prostredie bez toho, aby ste museli obetovať kvalitu prania? V Sodasane sa nám podarilo skombinovať oboje!

Používaním čistiacich, umývacích a pracích prostriedkov šetrných k životnému prostrediu v domácnosti sa budete cítiť dobre, no zároveň budete aktívne chrániť životné prostredie.

SODASAN – pre čistý a zdravý domov. Alternatíva pre tých, ktorí chcú viac.

VPLYV NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE
Používame rastlinné zdroje z organických fariem a dodržiavame prísne smernice spoločnosti Ecocert. Naše produkty nesú označenie Ecogarantie®, ktoré potvrdzuje súlad s najvyššími medzinárodnými ekologickými štandardami.

VÝROBA SODASAN
Cítime povinnosť dodržiavať udržateľný, zodpovedný výrobný proces. Preto získavame 100 % energie z Greenpeace energy s nulovým podielom jadrovej energie a prispievame k redukcii CO2 podporou medzinárodných projektov pre obnovu lesov.

ŠETRNÝ K POKOŽKE & ÚČINNÝ
Nepoužívame žiadne enzýmy, produkty obsahujúce chlór ani syntetické parfumy.

Používame obaly šetrných k životnému prostrediu. Baleniu sa nemožno vyhnúť, preto SODASAN ponúka prostriedky v „zelených PE fľašiach“ vyrobených z obnoviteľných zdrojov. Zelený polyetylén (zelený PE) je vyrobený z cukrovej trstiny, ktorá sa najskôr premení na etanol a z neho sa následne vyrobí polyetylén. Ďalším postupom SODASAN-u je používanie recyklovaných materiálov na výrobu všetkých priehľadných PET fliaš.

Bezpečnosť a dôvera prostredníctvom riadenej kvality. Naša výroba je monitorovaná viacerými nezávislými kontrolami (napr. ECOCERT a Certisys). Na každom vstupnom materiáli a všetkých hotových produktoch prebieha naša prísna kontrola zabezpečovania kvality. Samozrejme, neexistuje nič také ako organický čistiaci prostriedok, ale existujú rastlinné tuky a oleje z organického poľnohospodárstva, ktoré môžeme použiť na výrobu základných zložiek našich prostriedkov ako sú napr. mydlá. Tieto sa pohybujú od slnečnicového, olivového a palmového oleja až po kokosový olej. Ďalšou zložkou z organického poľnohospodárstva je napr. ocot, ktorý používame do našich octových čistiacich prostriedkov.

Počet produktov: 5

Zobrazené produkty: 1-5 z 5 položiek