Zoznam produktov značky "Sonett"

Profil spoločnosti

Organické mydlá a čistiace prostriedky ochraňujúce prírodné vodné zdroje, esenciu života.

Sonett je jeden z priekopníkov ekologických pracích a čistiacich prostriedkov. Vďaka vynikajúcej kvalite sú Sonett produkty dostupné skoro vo všetkých európskych krajinách.
Aby sme mohli regenerovať vodu použitú na pranie a čistenie, pridávame do našich produktov minerály a rastlinné extrakty, ktoré boli rytmizované v oloidnom mixéry. Rovnako vodu, ktorú používame je zvírená a zdynamizovaná v prístroji zloženom z 12-tich veľkých sklenených vajec.
Všetky naše surové materiály sú kompletne odbúrateľné a neobsahujú syntetické zložky, farbivá a konzervanty, neobsahujú enzýmy, petrochemické látky, bieliace zložky a pri ich výrobe nebolo použité genetické inžinierstvo ani nanotechnológia. Oleje použité na výrobu našich mydiel a všetky naše esenciálne oleje sú 100% organického pôvodu.

PROFIL SPOLOČNOSTI

Sonett – je priekopníkom vo výrobe organických pracích a čistiacich prostriedkov už od r. 1977.
Sonett produkty sú dostupné v takmer všetkých európskych krajinách. Dopyt stále rastie aj mimo Európy. Naša centrála je v Degenhausene, pri jazere Konstance. Približne 90% produkcie sa predáva cez bio obchody a obchody zdravej výživy. Sonett má momentálne takmer 40 zamestnancov a tento počet neustále rastie.

NAŠA MISIA

Sonett vznikol ako podnet našej starostlivosti a zodpovednosti za vodu – ako esenciu života. Voda ako taká, umýva a čistí… tým, že používame kompletne biologicky odbúrateľné surové materiály, zvyšujeme schopnosť vody čistiť a súčasne ju vraciame späť do prírody. Aj keď je pranie a čistenie pre človeka užitočné, znečisťuje vodu. Našou úlohou je dať tieto činnosti do harmónie s prírodou a vodou.

FILOZOFIA

Naša firemná filozofia a koncept kvality je založený na antropozofii.

KVAPKOVÁ METÓDA

Analýza pozorovania kvapiek Johannesa Schnorra z neskorých 60-tych rokoch.
J. Schnorr skúmal analýzu toku vody v Inštitúte na výskum prúdenia vody, čo bolo podnetom na vývoj Sonett pracích a čistiacich prostriedkov.
Za účelom určenia kvality vôd a pitnej vody bola vyvinutá metóda, ktorá zisťuje prítomnosť cudzorodých látok ako: ťažké kovy, pesticídy a organické zlúčeniny chlóru. To sa vykonáva pomocou kvapkovej metódy.
Kvapková metóda nám môže pomôcť priblížiť kvalitu vody ako esenciu života a potraviny. Vďaka tejto metóde mohol Johannes Schnorr dokázať existenciu tenzidov v pitnej vode. Tieto tenzidy boli primárne nájdené vo zvyškových pracích a čistiacich prostriedkoch, ktoré nebolo možné odbúrať zo spodných vôd ako aj z jazier a riek, kde spôsobovali enormnú akumuláciu peny v hrádzach a vodných tokoch. Až oveľa neskôr bolo uzákonené minimálna požadujúca odbúrateľnosť.
Skúsenosti s kvapkovou metódou znamenali podnet pre Johannesa Schnorra aby prišiel s konceptom nového čistiaceho tenzidu, ktorý by bol kompatibilný so životným prostredím. Nová myšlienka pre tento nový tenzid bola: rýchla a úplná odbúrateľnosť všetkých čistiacich zložiek tenzidov a použitie surových materiálov ako najúspornejšie to je možné.

To bola chvíľa, keď vznikol Sonett modulárny systém.

Pramenitá voda Pitná voda priemernej kvality Čistiace tenzidy vo vode
Zdroj: Štúdia pochopenia vody,  Herrischried 1995

RYTMIZOVANÉ ZLOŽKY

Vzhľadom k zodpovednosti za regeneráciu/oživenie odpadovej vody, pridávame do našich produktov minerály a rastlinné extrakty, ktoré sú rytmizované v oloide. Voda v našich produktoch je vírená v 12 veľkých sklenených vajcovitých nádobách.

VÝBER SUROVÝCH MATERIÁLOV

Všetky naše použité zložky sú úplne odbúrateľné a nealergické. Prednostne používame surové bylinné a minerálne materiály. To znamená, že neobsahujú enzýmy, petrochemické zložky, umelé vône a farbivá, konzervanty a bielidlá.

SUROVÉ MATERIÁLY Z KONTROLOVANÉHO, BIODYNAMICKÉHO A EKOLOGICKÉHO PESTOVANIA

100% olivového, repkového, slnečnicový a kokosového oleja a bambucké maslo sú organicky pestované. Viac ako 95% našich esenciálnych olejov sú tiež z kontrolovaného ekologické pestovania.

ZDROJE ENERGIE

Polovicu našej elektrickej energie získavame z blízkej malej vodnej elektrárne. Zvyšok nám dodáva Greenpeace Energy. Na kúrenie používame systém spaľovania drevného odpadu.

CERTIFIKOVANÁ EKOLOGICKÁ KVALITA

Celý sortiment Sonett je certifikovaný podľa kritérií Eco garantie – prémiovej značky pre ekologické pracie a čistiace produkty. ECO Control je nezávislým kontrolným orgánom, ktorý garantuje a monitoruje, že napĺňame naše vlastné kritéria kvality. Sonett bol tiež certifikovaný symbolom Stop Climate Change. Tento certifikát garantuje analýzu celofiremnej činnosti Sonett čo sa týka emisií CO2 a úplnú transparentnosť procesov generujúcich CO2. Táto analýza dokazuje, že Sonett neprodukuje takmer žiaden CO2 prostredníctvom svojho systému kúrenia a využívania elektriny.

Počet produktov: 5

Zobrazené produkty: 1-5 z 5 položiek