Značky

 • ALOEMED

  ALOEMED

  Slová majitela značky ALOEMED….

  NÁVRAT K PRÍRODE A K SEBE SAMÉMU

  Človek čoraz viac cíti, že toto je cesta. Vybral som sa na ňu aj ja. Všetko sa to začalo v roku 2000, kedy sa mi prvýkrát dostalo do rúk aloe. Postupom času som si uvedomil, že to je výnimočná rastlina. Volám sa Eduard Kubala a toto je môj príbeh…

  Všetko sa to začalo v Senci, v meste, ktoré je okrem svojich jazier známe aj ako oblasť s najväčším počtom slnečných dní v roku. A práve toto sa snažím naplno využiť na svojej plantáži, kde sa venujem pestovaniu aloe. Beriem to ako svoje poslanie, ale aj vášeň a prácu na plný úväzok.

  Prvé zoznámenie verejnosti s mojou činnosťou sa spája s rodinným kvetinárstvom, kde ľudia už okolo roku 2008 mali možnosť na vlastnej koži vyskúšať účinky čerstvého gélu. Ohlasy boli viac ako pozitívne a tak som sa utvrdil v tom, že idem správnou cestou. V roku 2012 usporadúvam svoju prvú verejnú výstavu na Základnej škole Jozefa Gregora Tajovského, ktorú som ako dieťa navštevoval. Následne vzniká letný projekt Kaktusovo, ktorý si za krátky čas získal mnoho priaznivcov z domácich ale aj turistov. Ide o expozičnú výstavu kaktusov, sukulentov a aloe vera, spojenú s propagáciou zdravého životného štýlu. Celé sa to nieslo pod heslom: Návrat k prírode a k sebe samému.

  V roku 2014 nastal zlomový moment. Zakladám stránku aloeverovo.sk a od tohto okamihu sa snažím premeniť svoj koníček na živobytie. S rastlinkami aloe skúšam šťastie na trhoviskách, burzách, príležitostných trhoch či festivaloch. Ani som si nestihol uvedomiť a ocitol som sa v centre hlavného mesta na Námestí SNP v Starej tržnici. V každom meste a na každom mieste, kde som sa s aloe objavil, mi ľudia kládli rovnakú otázku: Vyrábate z aloe aj produkty?
  …..A tak som začal….

 • Andreashof
 • BioBag

  BioBag

  BioBag 100% kompostovateľné a biologicky rozložiteľné produkty. Vyrába ich Nórska spoločnosť BioBag International AS.

  BioBag tašky a vrecká sa jednoducho rozložia v komposte behom 10 až 40 dní, kde ich mikroorganizmy vedia zjesť a stráviť, na rozdiel od igelitovej tašky, ktorá sa rozkladá stovky rokov.

  BioBag produkty nezaťažujú životné prostredie, vyrábajú sa z kompostovateľných materiálov na báze škrobu (to znamená z obnoviteľných rastlinných zdrojov).

  certifikované ako 100% kompostovateľné Európskou, Slovenskou, Americkou a aj Austrálskou normou
  úplne biologicky odbúrateľné
  vyrábané svetovým lídrom v oblasti – nórskou spoločnosťou BioBag International AS od roku 2004 (biobagworld.com)
  jednoduché a hygienické riešenie pre domácnosti, obchody aj reštaurácie
  sú priedušné a odpad v nich nezapácha
  nezaťažujú životné prostredie
  ich kúpou netvoríte ďalší plast
  vyrábané na báze škrobu, tzn. z obnoviteľných rastlinných zdrojov
  je možné ich opätovne používať a na konci životnosti skompostovať

 • BIOLA

  BIOLA

  Značka Biola vo svojich receptúrach používa niekoľko stoviek rôznych liečivých rastlinných výťažkov a prírodných aktívnych zložiek.
  Výrobky sú vyrobené so špeciálnou starostlivosťou.
  Zakladatelka značky Dr. Viola Gyovai, PhD., pôsobí vo sfére kozmetiky 30 rokov. Je vyštudovanou mikrobiologičkou. Jej cieľom je využitie byliniek a darov prírody v dermatológii.
  Spoločnosť bola založená v roku 1990 a prvé certifikované výrobky boli uvedené na trh v roku 2006.
  Od roku 2009 sa firma  zaoberá aj výrobou kozmetických výrobkov s biodynamickým certifikátom Demeter.
  Spoločnosť sa zameriava na výrobu kozmetických prípravkov, ktoré podporujú prirodzené, metabolické a regeneračné procesy pokožky. • CURANATURA

  CURANATURA

  Predstavujeme Vám sériu prírodných zubných kefiek CURANATURA.

  Na Slovenskom trhu ide o jedinečný produkt, v ktorom sme pre Vás dokonale skĺbili najlepšie zdravotné vlastnosti zubnej kefky spolu s ekologickou šetrnosťou.

  Kefky CURANATURA, ako jedny z mála kefiek na trhu, spĺňajú všetky štandardy stanovené Svetovým Sympóziom dentálnej hygieny pre zdravú a vyhovujúcu zubnú kefku, sú vyrobené bez použitia zbytočných plastov = bez ftalátov a BPA. Na odborné rady dentálnych hygienikov je kefka osadená mäkkými jemnými štetinkami, ktoré sú šetrné k Vašim zubom aj ďasnám.

  Zároveň je to tá najlepšia voľba pre životné prostredie. Zubné kefky CURANATURA sú 100% BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÉ, balené sú v recyklovanom papieri, takže po výrobku nezostáva žiadny dlhodobý odpad. Pri dizajnovaní a výrobe vždy hľadíme na kvalitu, a preto je rúčka vyrobená z kvalitného prírodného materiálu - tepelne upravený bambus - pestovaný bez pesticídov zbieraný s ohľadom na dlhodobo udržateľnú produkciu.

 • DEOGUARD

  DEOGUARD

  Výrobky DEOGURAD® sú registrované a certifikované v súlade s nariadeniami Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1223/2009, ktorými sa riadi výroba a predaj kozmetických prostriedkov v EÚ. Výroba prebieha v certifikovanom GMP zariadení. Všetky vstupné suroviny sú starostlivo selektované a pochádzajú len z overených zdrojov. Ich kvalita je pravidelne kontrolovaná a hotové produkty sú potom podrobované mikrobiologickým a senzorickým testom.

 • Dr. Bronner´ s

  Dr. Bronner´ s

  Dr. Bronner's je americká rodinná firma založená v roku 1948, ktorá sa už viac ako 150 rokov (od roku 1858)  zaoberá výrobou prírodnej bio-fairtrade kozmetiky. Vo svojich produktoch kombinuje predovšetkým rastlinné a esenciálne oleje. Základom sortimentu Dr. Bronner’s sú univerzálne kastílske tekuté mydlá s 18-timi spôsobmi použitia, v 8 druhoch vôní. Zvyšnú časť sortimentu tvoria tuhé mydlá, telové balzamy, telové mlieka, balzamy na pery, zubné pasty a ďalšie kozmetické prípravky.
  Všetky produkty spĺňajú viacero certifikácií a pochádzajú z Fair Trade projektov.
  Vďaka svojim projektom podporuje rast ekonomiky v Ghane, Indii, Palestíne alebo Sri Lanke.
  Dr. Bronner’s je najpredávanejšia značka prírodných mydiel v USA.
  Dr. Bronner’s vyrába produkty tej najvyššej kvality, zodpovedne voči spoločnosti a životnému prostrediu, pričom svojimi ziskami pomáha robiť svet lepším.

 • Dr. Heberer

  Dr. Heberer

  Spoločnosť založil v roku 1965 doktor a prírodovedec Reinhard Heberer, pretože veril v liečivý účinok prírody a v to, že príroda poskytuje nekonečné možnosti v liečbe chorôb a zmierňovaní bolesti. Vyrábal liečivé bahenné obklady aj vankúšiky zo sena a byliniek. V osemdesiatych rokoch minulého storočia odišiel na dôchodok a spoločnosť prevzal Reinhold Schon, ktorý mal výnimočné terapeutické skúsenosti a zaslúžil sa o zachovanie rozmanitosti prírodných liečiv. Do portfólia produktov pribudli telové oleje a od roku 2012 ho dopĺňa aj exkluzívna kozmetická starostlivosť San Floriano. V roku 2014 vstúpila do spoločnosti Nicola Bühler, absolventka klinickej výživy a nutričnej medicíny, ktorá bola od detstva fascinovaná prírodnou medicínou a kozmetikou.

  Dr. Heberer znamená absolútnu kvalitu bez kompromisov. Prírodné zdroje tvoria najcennejší základ pre všetky produkty. Samozrejme, všetky sú bez chemických prísad, v kvalite Demeter a vyrobené ručne v manufaktúre podľa originálnych receptov Dr. Heberera. Príroda je podľa nich univerzálnou liečebnou silou a ponúka nekonečné možnosti na vývoj nových účinných produktov.

 • Eat Green

  Eat Green

  Slamky
  Použijeme ich raz, no ony sa rozkladajú ešte celé storočia. Nevinne vyzerajúce farebné slamky síce ozvláštnia náš nápoj, no na dlhé roky znečistia našu zem. Kúsky plastu, ktoré k pitiu v podstate ani nepotrebujeme, často končia v zmiešanom odpade či v horšom prípade v prírode a oceáne.

  Slamky sú produktom, ktorý nám slúži veľmi krátko, ale ostáva na tejto planéte dlhšie ako akýkoľvek človek. Počas toho ako ostávajú na našej planéte nám vôbec neslúžia, práve naopak. Zabíjajú živočíchy, ktoré tu s nami na tejto planéte existujú. Môžeme ich prirovnať k človeku, ktorý urobí jeden dobrý skutok, ale po zvyšok svojho života zabíja ľudí ktorí za nič nemôžu.

  Vedeli ste, že:
  Plastová slamka sa rozkladá 200 rokov a v skutočnosti sa nikdy nerozloží úplne. Rozloží sa len na úplne malé mikroplasty, ktoré tu s nami ostávajú.

 • EQUA

  EQUA

  EQUA

  Slovinská značka EQUA prináša na trh svoje produkty už od roku 2010. S cieľom pomôcť prírode od množstva plastových fliaš a odpadu vytvorili fľaše nezávadné pre životné prostredie.

  Základnú produktovú radu tvoria  plastové fľaše EQUA BPA free,  ktoré sú vyrábané z kvalitného materiálu EASTMAN TRITAN, ktorý neobsahuje škodlivé zložky BPA, ktoré zvyšujú riziko hormonálnych porúch, alergií, rakoviny prostaty a rakoviny prsníka. Fľaše sa vyrábajú v dvoch veľkostiach 600 ml alebo 400 ml v atraktívnych dizajnoch, plné pestrých a veselých farieb.

  Série EQUA CMYK SQUEEZE a EQUA ACTIVE predstavujú radu sklenených fliaš na opakované použitie, ktoré sú moderné, módne a vhodné pre aktívnych a energických ľudí žijúcich mestským životným štýlom. Pri výrobe týchto fliaš bola venovaná výnimočná pozornosť tvaru, ktorý je ergonomický a vyrobený tak, aby každému padol presne do ruky.

  Jednoduchosť a krása vody bola inšpiráciou pre sériovú radu EQUA DROP - ručne fúkané sklenené fľaše v jednoduchom dizajne a kvalitnom prevedení. Silikónový prúžok len dotvára minimalistický dizajn celej fľaše.

  Zatiaľ poslednou novinkou je séria EQUA MISMATCH - kolekcia 5 fliaš vyrobených z borosilikátového skla zabalených vo farebnom plstenom obale, ktorý udržuje tekutiny teplé alebo studené a zároveň ich chráni pred špinou a poškodením.

  Zdravé fľaše EQUA MISMATCH sú vyrobená pre všetkých tých, ktorí vidia krásu a harmóniu v netradičných spojeniach, ktoré sú inovatívne a nekonvenčné.

 • Flowtea by Eigenart

  Flowtea by Eigenart

  FLOWTEA je originálna sklenená fľaša určená na čaj, kávu, či iné chutné nápoje, bez ktorých si nevieš predstaviť svoj deň. Fľašu udržíš v ruke aj keď v nej bude horúci nápoj a to vďaka dvojitej sklenenej stene. Tá ako aj termoobal udržia tvoj nápoj dlhšie teplý.

 • IveKol

  IveKol

  "Životné prostredie je dar, ktorý si musíme chrániť každý deň."

  Rodinná spoločnosť IveKol sa prostredníctvom svojich nových prírodných produktov snaží ochraňovať a zlepšovať životné prostredie uvedomujúc si jeho veľký význam.

  IveKol má za sebou mnohoročné skúsenosti so životným štýlom a už kladie dôraz na kvalitu výrobkov. Prináša ľuďom pocit zodpovednosti za ochranu prostredia, v ktorom žijú, a tým si získava ich dôveru.

 • Jack N‘ Jill

  Jack N‘ Jill

  Jack N‘ Jill vytvorili manželia Justin a Rachel z Austrálie, ktorí sa po narodení svojho prvého dieťaťa rozhodli pridať k rodičom na celom svete, ktorým záleží na súčasných problémoch s prostredím a na tom, aké priame účinky majú na naše deti. Začali spochybňovať všetko, s čím prišiel ich chlapec do kontaktu, lebo ho nechceli vystavovať účinku zbytočných prísad a chemikálií. Z nedostatku možností výberu v rámci ústnej hygieny boli frustrovaní.Rozhodli sa preto vytvoriť tú absolútne najbezpečnejšiu a najchutnejšiu zubnú pastu pre deti.

  Zubná pasta Jack N‘ Jill je pre deti 100% bezpečná – obzvlášť s ohľadom na to, že deti pastu často prehĺtajú. Je dostupná v 5 príchutiach, ktoré sú v certifikovanej organickej kvalite, ako aj nechtík lekársky pre upokojenie ďasien.

  Sme presvedčení, že produkty Jack N´Jill sú v najvyššej kvalite a 100% bezpečné. To dokazuje aj fakt, že spoločnosť EWG´s označila zubné pasty Jack N'Jill za najbezpečnejšie detské zubné pasty, neobsahujúce žiadne chemikálie. Spoločnosť EWG´s je jednou z najväčších spoločností na svete, ktoré informujú o bezpečnosti produktov. V ich databáze sa nachádza viac než 69 000 položiek a každý mesiac navštívi ich stránku takmer milión ľudí.

  Okrem zubnej pasty Justin a Rachel navrhli a vyrobili prvé detské zubné kefky z kukuričného škrobu, rad silikónových kefiek pre starostlivosť od prvého zúbka, ktoré sú vyrobené zo vzácneho lekárskeho a potravinárskeho silikónu, poháriky z bambusových a ryžových pliev a vrecúško zo 100% prírodnej bavlny.

  Balenia produktov sú navrhnuté tak, aby boli minimalistické, recyklovateľné a bez BPA.

  Jack N´Jill je spoločnosť ohľaduplná voči prírode. Balenia produktov sú navrhnuté tak, aby boli minimalistické, kartón je z recyklovateľného papiera a okienko zo stopercentného kukuričného škrobu.

 • Jemnô

  Jemnô

  Slovenské a ručne odlievané zdravé sviečky zo sójového vosku, jemné k prírode aj k tvojmu zdraviu.
  Sviečky majú jemné vône vďaka 100% prírodným a kvalitným siliciam.
  Vďaka nim má každá sviečka aj aromaterapeutický účinok.

 • LOGONA

  LOGONA

  BIOkozmetika Logona

  • LOGONA používa pri výrobe svojich produktov len vysokokvalitné ingrediencie pre zdravie pokožky.
  • LOGONA používa v čo najväčšej miere zložky získavané z ekologického poľnohospodárstva.
  • LOGONA využíva výrobné technológie šetrné k životnému prostrediu tak, aby bola zachovaná kvalita vstupných materiálov a minimálna spotreba energie
  • Na každom LOGONA výrobku je opísané presné zloženie produktu podľa INCI smernice.
  • LOGONA nepoužíva syntetické farbivá, PEGy a žiadne zložky získavané z petrochemického priemyslu.
  • LOGONA je odporcom akéhokoľvek testovania na zvieratách.
  • LOGONA nepoužíva zložky získavané z geneticky upravovaných rastlín.
  • LOGONA redukuje množstvo obalov a používa recyklovateľné materiály.

  100% BDIH certifikovaná kozmetika.

  Kozmetické prípravky Logona sú dermatologicky testované na znášantlivosť a efektívnosť.

  História spoločnosti LOGONA
  Celá história spoločnosti LOGONA je úzko spätá s rastúcim trhom s prírodnými produktmi v Nemecku, kde spoločnosť LOGONA zastáva popredné miesto medzi výrobcami prírodnej kozmetiky.

  V sedemdesiatych rokoch sa celou Európou začala šíriť vlna environmentálneho cítenia a aktivizmu, ktorá dala základ mnohým alter­natívnym spoločnostiam a politickým zosku­peniam. Biologické poľnohospodárstvo, obnoviteľné energie a zodpovednosť za životné prostredie sa stali heslami novej doby. V roku 1975 skupinka priateľov otvorila v nemeckom Hanoveri obchod s malým sorti­mentom produktov, ktoré sa spájali s novými alternatívnymi smermi. Pre rozšírenie svojho sortimentu pomenovaného „Lories Goods“, skupina začala dovážať ďalšie výrobky a neskôr ich i ponúkať ďalším obchodom. V roku 1977 sa pokúsili o výrobu jednoduchých telových koz­metických produktov na každodenné použitie a takto sa zrodila myšlienka LOGONy.

  Telové kozmetické výrobky sa stali veľmi obľúbenými. V priebehu niekoľkých rokov sa línia produktov neustále rozširovala a spĺňala všetky požiadavky svojich zákazníkov. Dnes viac ako 200 prírodných produktov nosí znám­ku LOGONA.

  Pri výrobe a výbere surovín sú neustále dodržiavané tie najprísnejšie kritériá kvality. Všetky LOGONA produkty obsahujú najkvalitnejšie prírodné zložky, ako sú rastlinné oleje, extrakty a esenciálne oleje pochádzajúce z kontrolovaného poľnohospodárstva alebo z certifikovaného zberu vo voľnej prírode.

  Odhliadnuc od prísnych pravidiel týkajúcich sa používaných surovín, LOGONA produkty taktiež spĺňajú ekologické kritériá výroby ako minimálna spotreba energie počas výroby, používanie recyklovateľných obalov pre finálne výrobky.

  Kvalitou k dôvere
  Výroba kozmetických produktov bez použitia syntetických konzervačných látok vyžaduje obzvlášť dôkladné postupy od samotnej manipulácie so vstupnými surovinami až po konečný produkt. Len malá nepatrná kontaminácia či znečistenie surovín môže spôsobiť poškodenie konečných výrobkov. LOGONA využíva pri výrobe postupy GMP (Zásady správnej výrobnej praxe) a farmaceutické štandardy výroby. V roku 1999 spoločnosť LOGONA taktiež úspešne prešla „envi­ronmentálnym auditom“ podľa nemeckej smernice German federal guvernment.

  30 - ročné skúsenosti s prírodnými produktmi
  Napriek rýchlemu rastu výroby LOGONA neustále dodržiava prísne princípy výroby. Veľa pracovníkov pracuje v spoločnosti už od jej zrodu a zotrvalo až doteraz. LOGONA zamestnáva viac ako 150 ľudí, kladie vysoký dôraz na sociálne zázemie a spravodlivosť voči svojim zamestnancom.

  Kvalita LOGONA výrobkov neustále rastie na základe výrob­ného know – how a prísne stanovených noriem. Každý LOGO­NA produkt je v súlade s kritériami a pravidlami BDIH ako cer­tifikovaný prírodný produkt a je nositeľom tejto certifikačnej známky BDIH.

  Cieľom LOGONA je vyrábať vysokokvalitnú kozmetiku bez toho, aby dochádzalo k akémukoľvek poškodzovaniu alebo znečisteniu životného prostredia.

  Nemecký priemysel s prírodnými produktmi si sám vynucuje stále vyššie nároky
  Napriek silnej konkurencii nemeckí výrobcovia prírodných produktov vedia, že spoločné záujmy a hodnoty ich pevne zväzujú a spájajú. Spolu prijali jasnú definíciu termínu „prírodný“ i to, ako je používaný pri kategorizovaní produktov. Akceptovali tvrdé podmienky stano­vené obchodnou asociáciou BDIH. BDIH „certifikovaný prírodný“ je známka schválená iba pre produkty, ktoré sú v súlade so stanovenými kritériami opísanými na strane 47. Viac informácií je uvedených na www.kontrolliere-naturkosmetik.de. Tento vysoko úspešný program narastá rok čo rok a taktiež zahŕňa i mnoho produktov vyrábaných taktiež mimo Nemecka.

  Ochrana spotrebiteľa
  Na rozdiel od americkej FDA (Úrad pre kontrolu potravín a liekov), ktorá taktiež založila pravidlá pre kontrolu surovín používaných na výrobu prírodných produktov, nemecká inštitúcia položila svoje kritériá ešte prísnejšie. Napríklad kontrolóri pravidelne navštevujú a kontrolujú výrobné procesy a testujú vzorky výrobkov priamo vo výrobe. Testovanie taktiež zahŕňa kontrolu, či všetky obsiahnuté zložky sú správne uvedené na obale. Výsledkom takéhoto postupu je, že nepravdivé údaje uverejňované na obaloch výrobkov boli eliminované.

 • Martina Gebhardt

  Martina Gebhardt

  Nemecká značka Martina Gebhardt predstavuje vysoko kvalitnú biokozmetiku, ktorá podporuje prirodzené fungovanie pokožky a navracia jej prirodzenú rovnováhu.

 • MOBAKE

  MOBAKE

  Mobake je značka mladých, kreatívnych ľudí, ktorí si vážia prírodu a zamilovali sa do bambusu. Ich príbeh sa začal písať v roku 2016, kedy  po prvýkrát predstavili bambusové zubné kefky s inšpirujúcimi myšlienkami. Nazvali  ich Motivačné kefky  – kefky s príbehom.

  Neostalo to len pri kefkách, ktoré každoročne posúvajú na vyšší level. Predminulý rok (2017) ako prví na Slovensku rozšírili portfólio produktov o bambusové slamky „Cucaj s bambusom„. Pravidelne tvoria nové ekologické produkty, ktoré sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou unikátnych ľudských príbehov.

 • Organyc
 • PONIO

  PONIO

  PONIO je slovenská značka ručne robenej kozmetiky - prírodných mydiel, masážnych kociek, dezodorantov, šampúchov® (tuhých šampónov), prírodných kondicionérov a iných voňavých vecičiek. Výrobky sú všetky ručne robené v menších množstvách s maximálnou poctivosťou, aby ste dostali do rúk vždy kvalitný výrobok. Používame vlastné receptúry a postupy, ktoré neustále zdokonaľujeme, vaša spokojnosť je pre nás na prvom mieste.

 • Provida Organics

  Provida Organics

  Značku Provida založili v roku 1984 manželia Wohnhas, vlastnia nie len svoje laboratóriá ale i vlastnú demeter farmu, odkiaľ pochádza drvivá väčšina ingrediencíí.
  Provida je vôbec prvý výrobca bio kozmetiky v Nemecku.
  Spoločnosť tvoria iba manželia a ich dcéra Dana.
  Sú vôbec prví, ktorí produkujú patentované laky na nechty v demeter kvalite, celkovo vlastnia vyše 20 patentov v kozmetike.
  Taktiež sú vôbec prví na poli Demeter, ktorí zaradili Bachove esencie do produktov.
  Na výrobu krémov používajú vlastné, čerstvé, ručne odtrhnuté kvety z farmy.
  Pre Providu označenie demeter neznamená „len“ nepoužívanie pesticídov, ale hlavne podporu života v pôde, z toho vychádza i názov Provida – v preklade "pre život".
  Vychutnajte si najčistejšiu silu prírody v kozmetických produktoch Provida tak.

 • Pura®

  Pura®

  Tradícia kalifornskej značky PURA® sa tiahne už od roku 2008.
  Zakladatelia si kládli otázky:
  Prečo sa musia fľaše meniť a neustále vyhadzovať, spolu s rastúcim dieťaťom?
  Kto vyrába viečka, náustky, goliere?
  Ako rodičia vedeli, že nič nie je dôležitejšie ako bezpečnosť malých detí.
  Zbierali skúsenosti, počúvali zákazníkov, poučili sa z počiatočných chýb až prišli k fľašiam, ktoré získavajú množstvo ocenení po celom svete.
  V roku 2016 sa stali prvým produktom, ktorý dosiahol rating NON-TOXIC CERTIFIED od spoločnosti MadeSafe.
  Dnes majú 37 ocenení a 23 vydaných patentov.

 • Royal Green
 • SODASAN

  SODASAN

  Nemecká firma Sodasan vyrába ekologické čistiace prostriedky a prostriedky na upratovanie v BIO kvalite.

  Základom produktov je mydlová báza, pri výrobe ktorej sú používané výhradne rastlinné oleje (kokosový a palmový) z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva. Firma podporuje sociálne ohľaduplné poľnohospodárstvo v krajinách tretieho sveta a rastlinné oleje pre výrobu produktov získava obchodom z Fair Trade projektov.

  Výrobky neobsahujú fosfáty ani žiadne syntetické konzervanty, umelé vonné látky ani prísady z chlórovej chémie. Nie sú používané žiadne suroviny, ktoré boli vyrobené pomocou génových technológií. Nepoužívajú priame ani nepriame testy na zvieratách. Výrobky Sodasan sú biologicky odbúrateľné a neznečisťujú odpadové vody.

 • Sonett

  Sonett

  Profil spoločnosti

  Organické mydlá a čistiace prostriedky ochraňujúce prírodné vodné zdroje, esenciu života.

  Sonett je jeden z priekopníkov ekologických pracích a čistiacich prostriedkov. Vďaka vynikajúcej kvalite sú Sonett produkty dostupné skoro vo všetkých európskych krajinách.
  Aby sme mohli regenerovať vodu použitú na pranie a čistenie, pridávame do našich produktov minerály a rastlinné extrakty, ktoré boli rytmizované v oloidnom mixéry. Rovnako vodu, ktorú používame je zvírená a zdynamizovaná v prístroji zloženom z 12-tich veľkých sklenených vajec.
  Všetky naše surové materiály sú kompletne odbúrateľné a neobsahujú syntetické zložky, farbivá a konzervanty, neobsahujú enzýmy, petrochemické látky, bieliace zložky a pri ich výrobe nebolo použité genetické inžinierstvo ani nanotechnológia. Oleje použité na výrobu našich mydiel a všetky naše esenciálne oleje sú 100% organického pôvodu.

  PROFIL SPOLOČNOSTI

  Sonett – je priekopníkom vo výrobe organických pracích a čistiacich prostriedkov už od r. 1977.
  Sonett produkty sú dostupné v takmer všetkých európskych krajinách. Dopyt stále rastie aj mimo Európy. Naša centrála je v Degenhausene, pri jazere Konstance. Približne 90% produkcie sa predáva cez bio obchody a obchody zdravej výživy. Sonett má momentálne takmer 40 zamestnancov a tento počet neustále rastie.

  NAŠA MISIA

  Sonett vznikol ako podnet našej starostlivosti a zodpovednosti za vodu – ako esenciu života. Voda ako taká, umýva a čistí… tým, že používame kompletne biologicky odbúrateľné surové materiály, zvyšujeme schopnosť vody čistiť a súčasne ju vraciame späť do prírody. Aj keď je pranie a čistenie pre človeka užitočné, znečisťuje vodu. Našou úlohou je dať tieto činnosti do harmónie s prírodou a vodou.

  FILOZOFIA

  Naša firemná filozofia a koncept kvality je založený na antropozofii.

  KVAPKOVÁ METÓDA

  Analýza pozorovania kvapiek Johannesa Schnorra z neskorých 60-tych rokoch.
  J. Schnorr skúmal analýzu toku vody v Inštitúte na výskum prúdenia vody, čo bolo podnetom na vývoj Sonett pracích a čistiacich prostriedkov.
  Za účelom určenia kvality vôd a pitnej vody bola vyvinutá metóda, ktorá zisťuje prítomnosť cudzorodých látok ako: ťažké kovy, pesticídy a organické zlúčeniny chlóru. To sa vykonáva pomocou kvapkovej metódy.
  Kvapková metóda nám môže pomôcť priblížiť kvalitu vody ako esenciu života a potraviny. Vďaka tejto metóde mohol Johannes Schnorr dokázať existenciu tenzidov v pitnej vode. Tieto tenzidy boli primárne nájdené vo zvyškových pracích a čistiacich prostriedkoch, ktoré nebolo možné odbúrať zo spodných vôd ako aj z jazier a riek, kde spôsobovali enormnú akumuláciu peny v hrádzach a vodných tokoch. Až oveľa neskôr bolo uzákonené minimálna požadujúca odbúrateľnosť.
  Skúsenosti s kvapkovou metódou znamenali podnet pre Johannesa Schnorra aby prišiel s konceptom nového čistiaceho tenzidu, ktorý by bol kompatibilný so životným prostredím. Nová myšlienka pre tento nový tenzid bola: rýchla a úplná odbúrateľnosť všetkých čistiacich zložiek tenzidov a použitie surových materiálov ako najúspornejšie to je možné.

  To bola chvíľa, keď vznikol Sonett modulárny systém.

  Pramenitá voda Pitná voda priemernej kvality Čistiace tenzidy vo vode
  Zdroj: Štúdia pochopenia vody,  Herrischried 1995

  RYTMIZOVANÉ ZLOŽKY

  Vzhľadom k zodpovednosti za regeneráciu/oživenie odpadovej vody, pridávame do našich produktov minerály a rastlinné extrakty, ktoré sú rytmizované v oloide. Voda v našich produktoch je vírená v 12 veľkých sklenených vajcovitých nádobách.

  VÝBER SUROVÝCH MATERIÁLOV

  Všetky naše použité zložky sú úplne odbúrateľné a nealergické. Prednostne používame surové bylinné a minerálne materiály. To znamená, že neobsahujú enzýmy, petrochemické zložky, umelé vône a farbivá, konzervanty a bielidlá.

  SUROVÉ MATERIÁLY Z KONTROLOVANÉHO, BIODYNAMICKÉHO A EKOLOGICKÉHO PESTOVANIA

  100% olivového, repkového, slnečnicový a kokosového oleja a bambucké maslo sú organicky pestované. Viac ako 95% našich esenciálnych olejov sú tiež z kontrolovaného ekologické pestovania.

  ZDROJE ENERGIE

  Polovicu našej elektrickej energie získavame z blízkej malej vodnej elektrárne. Zvyšok nám dodáva Greenpeace Energy. Na kúrenie používame systém spaľovania drevného odpadu.

  CERTIFIKOVANÁ EKOLOGICKÁ KVALITA

  Celý sortiment Sonett je certifikovaný podľa kritérií Eco garantie – prémiovej značky pre ekologické pracie a čistiace produkty. ECO Control je nezávislým kontrolným orgánom, ktorý garantuje a monitoruje, že napĺňame naše vlastné kritéria kvality. Sonett bol tiež certifikovaný symbolom Stop Climate Change. Tento certifikát garantuje analýzu celofiremnej činnosti Sonett čo sa týka emisií CO2 a úplnú transparentnosť procesov generujúcich CO2. Táto analýza dokazuje, že Sonett neprodukuje takmer žiaden CO2 prostredníctvom svojho systému kúrenia a využívania elektriny.

 • SPIRULLIS
 • Sportique
 • Tierra Verde

  Tierra Verde

  Svet Tierra Verde

  Veríme, že svet v ktorom žijeme, si tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami. Každé dnešné rozhodnutie, každý čin je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Sloboda voľby je zároveň aj prejavom zodpovednosti k sebe samým i k svetu okolo nás. Našou istotou je vedomie, že vždy existuje alternatíva. Naším cieľom je (znovu)objavovať, vyvíjať, vyrábať a ponúkať výrobky dennej potreby s čo najmenším negatívnym dopadom na zdravie, životné prostredie a zároveň s čo najlepším vplyvom na človeka, spoločnosť a Planétu.

  Firma Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je česko-slovenskou spoločnosťou bez zahraničnej účasti

 • TIO

  TIO

  Ekologické zubné kefky nemeckej značky Tio, ktorej základnou filozofiou je trvalo udržateľný rozvoj, sa od klasických zubných kefiek líšia vo viacerých aspektoch.

  Sú vyrobené z čisto rastlinných zložiek, sú biodegradovateľné (rozložiteľné v prírode) a neobsahujú BPA.

  Celé prevedenie kefky je vyrobené tak, aby sa vyprodukovalo čo najmenej odpadu. Biela rúčka a cestovný kryt sú znovu použiteľné, takže vám stačí dokúpiť si len náhradnú hlavicu a kefku môžete naďalej používať.

 • VIANUTRA

  VIANUTRA

  Spoločnosť VIANUTRA vznikla v roku 2017 a špecializuje sa na prírodné vitamínové doplnky svetovej kvality. Väčšina produktov je pôvodom zo Švédska a USA. Všetky vitamínové doplnky VIANUTRA sú prírodné, bez akýchkoľvek chemikálií a neobsahujú ani žiadne alergény.

  Spoločnosť VIANUTRA úzko spolupracuje s odborníčkou na zdravú výživu MUDr. Melitou Hromadovou, CSc., ako aj tímom ďalších odborníkov, ktorí spolu so švédskymi a americkými laboratóriami presne nastavujú zloženie jednotlivých produktov.

  Portfólio spoločnosti VIANUTRA tvoria špeciálne vitamínové doplnky pre mužov, ženy aj deti, pre športovcov, ale aj na podporu pohybového aparátu, vlasov, nechtov a pokožky či antistresové prípravky:
   * sú v tekutej forme, aby nezaťažovali žalúdok a priamo prenikli tam, kam treba
   * neobsahujú žiadne chemikálie ani alergény
   * sú čisto prírodného pôvodu a švédskej kvality
   * obsahujú chelátovú väzbu, ktorá pomáha vstrebať minerálne látky a stopové prvky na 95 % (v porovnaní so syntetickými produktami, pri ktorých je to len 10 %)
   * jednotlivé zložky vitamínových doplnkov sú nakombinované tak, aby riešili konkrétny problém komplexne
   * všetky produkty sú v recyklovateľných obaloch, takže nezaťažujú životné prostredie

  VIANUTRA – cesta správnej výživy

 • WaterWipes
 • Wegwartehof

  Wegwartehof

  Wegwartehof je jedna z prvých kobylích demeter fariem na svete. Koníky si žijú na 14 hektároch demeter pôdy obhospodarovanej biodynamickým spôsobom so zameraním na pestovanie bylín a korenín.

  Dve vlastnosti koňa – krása a vitalita – predurčujú využitie luxusnej, ale stále prírodnej kozmetiky z kobylieho mlieka. Blahodarné účinky kobylieho mlieka boli objavené už pred 3000 rokmi v Číne a Egypte. Známe sú aj mliečne kúpele Kleopatry v Egypte. Toto mlieko je považované doslova za zázračné, svojim zložením je najviac podobné materskému mlieku, takže dokáže pomôcť pri mnohých ochoreniach – metabolické poruchy, tráviace problémy, odstraňuje nadúvanie, nevoľnosť, plynatosť. Vyhľadávajú ho onkologickí pacienti počas rekonvalescencie, detoxikuje organizmus, zlepšuje trávenie, črevnú mikroflóru, pomáha pri vstrebávaní vitamínov a minerálov. Jeho účinky na pleť tiež nie sú zanedbateľné, keďže vyživuje a regeneruje pleť, odstraňuje alergie, ekzém, zmierňuje bolesť kĺbov a svalovú únavu.

  Majitelia demeter farmy Brigitte und Andreas Höritzauer začali s produkciou demeter kozmetiky z čistého kobylieho mlieka z dôvodu, že viac a viac ľudí a najmä detí sužujú kožné problémy. Ich kozmetika spĺňa najprísnejšie kritériá prírodnej kozmetiky na svete vôbec. A spätná väzba od klientov potvrdzuje, že kozmetika s kobylím mliekom právom patrí medzi svetovú špičku v starostlivosti, a to nielen o problematickú pleť a vlasy.

  Presvedčte sa o tom na vlastnej „koži“ :-).

 • ZAO Organic Makeup

  ZAO Organic Makeup

  ZAO organic make-up je francúzska značka organickej dekoratívnej kozmetiky, ktorá vyšla na svetlorefill in steps sveta v januári 2012. Jej špecifikom je inovatívny a ekologický nápad, ktorý je založený na opätovnom dopĺňaní alebo vymieňaní obsahu po jeho spotrebovaní. ZAO vyvinulo v laboratóriách zložky, ktoré zabezpečujú 100% prírodný obsah každého produktu. Ten je obohatený o aktívne zložky prispievajúce k výraznejšiemu pozitívnemu účinku na pleť.

  Nechajte sa zviesť pútavými odtieňmi, farbami a textúrami, v ktorých sa spája kombinácia dlhotrvajúceho efektu a úžasného zloženia. Užite si inovatívne produkty, pri ktorých platí, že obsah aj obal obsahuje rovnakú prírodnú zložku – bambus.

  ZAO napĺňa 6 dôležitých požiadaviek, ktoré si stanovilo pri vývoji svojich produktov:

  Byť inovatívna – balenie aj základné zložky výrobkov sú vyvinuté z bambusu,
  Byť etická – rešpektovať ľudí i zvieratá tým, že žiadny produkt ani jeho zložky sa netestujú na zvieratách,
  Byť spätá s prírodou – celá rada výrobkov je 100% prírodná a certifikovaná ako biokozmetika, pretože spĺňa nároky na certifikáty Cosmébio a Ecocert,
  Byť trvácna – inovatívny systém dopĺňania robí z každého produktu ekologický i ekonomický výrobok,
  Byť zmyselná – jemné a ženské obaly, zvodné farby a žiarivé odtiene ihneď upútajú a zaujmú
  Byť v spojitosti – ZAO poskytuje krásu bambusu zvonka (obaly výrobkov z bambusu) a využíva jeho prednosti aj vnútri (organické zložky produktov).

  Trvalo udržateľná dekoratívna kozmetika s aktívnymi bio zložkami a prírodným zložením rešpektuje krásu žien aj našu planétu:

  - 100% prírodné zloženie všetkých produktov*
  - Zložky z ekologického poľnohospodárstva s inovatívnymi extraktami z bambusu
  - žiadne zložky nepochádzajú z petrochemického priemyslu, výrobky sú bez obsahu syntetických konzervantov (žiadne parabény, phenoxyethanol, minerálny olej, parafín, polysorbate, EDTA, BHT, BHA, a pod.). Používame mikro striebro ako účinný prírodný konzervant,
  - žiadne testovanie na zvieratách (zložiek ani konečných produktov).

  *okrem lakov na nechty