Značky

 • Andreashof
 • Butterbean Organics

  Butterbean Organics

  Značku Butterbean Organics vyrobila v USA matka pôvodne pre svoje malé deti.

  Produkty nie sú testované na zvieratách.

  Opaľovacie prípravky Butterbean majú najčistejšie zloženie, 0 % Syntetických látok, SPF 30, Krémovú konzistenciu.

  Bez EHMC - ethylhexyl metoxycinamát, OXYBENZONE

 • CURANATURA

  CURANATURA

  Predstavujeme Vám sériu prírodných zubných kefiek CURANATURA.

  Na Slovenskom trhu ide o jedinečný produkt, v ktorom sme pre Vás dokonale skĺbili najlepšie zdravotné vlastnosti zubnej kefky spolu s ekologickou šetrnosťou.

  Kefky CURANATURA, ako jedny z mála kefiek na trhu, spĺňajú všetky štandardy stanovené Svetovým Sympóziom dentálnej hygieny pre zdravú a vyhovujúcu zubnú kefku, sú vyrobené bez použitia zbytočných plastov = bez ftalátov a BPA. Na odborné rady dentálnych hygienikov je kefka osadená mäkkými jemnými štetinkami, ktoré sú šetrné k Vašim zubom aj ďasnám.

  Zároveň je to tá najlepšia voľba pre životné prostredie. Zubné kefky CURANATURA sú 100% BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÉ, balené sú v recyklovanom papieri, takže po výrobku nezostáva žiadny dlhodobý odpad. Pri dizajnovaní a výrobe vždy hľadíme na kvalitu, a preto je rúčka vyrobená z kvalitného prírodného materiálu - tepelne upravený bambus - pestovaný bez pesticídov zbieraný s ohľadom na dlhodobo udržateľnú produkciu.

 • DEOGUARD

  DEOGUARD

  Výrobky DEOGURAD® sú registrované a certifikované v súlade s nariadeniami Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1223/2009, ktorými sa riadi výroba a predaj kozmetických prostriedkov v EÚ. Výroba prebieha v certifikovanom GMP zariadení. Všetky vstupné suroviny sú starostlivo selektované a pochádzajú len z overených zdrojov. Ich kvalita je pravidelne kontrolovaná a hotové produkty sú potom podrobované mikrobiologickým a senzorickým testom.

 • die Nikolai

  die Nikolai

  Die Nikolai je prvá a zatiaľ jediná demeter kozmetika, ktorá obsahuje najviac koncentrované výťažky z hrozna, pochádzajúce z 2000 ročného vinohradu, spracovaná ručnými procesmi a pochádzajúca z biodynamicky kultivovanej pôdy už od roku 1971.

  Značka nepoužíva žiadne herbicídy, hnojivá, pesticídy ani syntetické látky, no namiesto toho používajú hnoj z pichľavej žihľavy, valeriánske kvapky, prasličku a špeciálne preparáty podľa princípov Demeter. 
  Samozrejme a bez kompromisov: žiadny palmový olej, žiadne chemické emulzifikátory, žiadne parabény, silikáty ani konzervanty a žiadny parafín. Naopak v každom balení krému nájdete najsilnejšie antioxidanty z prírody, olej z hroznových jadierok (resvetratol) a vitamín E, celkovo až 89% aktívnych ingrediencií, okrem iného aj výťažky zo šafránu, pestovaného na pôde svetového dedičstva pod hlavičkou UNESCO, ďalej maslo ghee ajurvédskej medicíny a tiež výťažky z kvetov obrovskej lipy, zbieranej ručne, v objeme iba 50 kg ročne. 

  Cieľom die Nikolai je najvyššia kvalita ingrediencií z ich biodynamického poľnohospodárstva, preferovanie najbližších zdrojov z regiónu a zachovanie plodnosti pôdy pre ďalšie generácie. Pleťovou kozmetikou die Nikolai doprajete vašej pleti absolútny luxus z prírody, so zárukou najvyššej kvality a zároveň podporíte skvelú myšlienku udržateľnosti a harmónie v prírode.

 • Dr. Heberer

  Dr. Heberer

  Spoločnosť založil v roku 1965 doktor a prírodovedec Reinhard Heberer, pretože veril v liečivý účinok prírody a v to, že príroda poskytuje nekonečné možnosti v liečbe chorôb a zmierňovaní bolesti. Vyrábal liečivé bahenné obklady aj vankúšiky zo sena a byliniek. V osemdesiatych rokoch minulého storočia odišiel na dôchodok a spoločnosť prevzal Reinhold Schon, ktorý mal výnimočné terapeutické skúsenosti a zaslúžil sa o zachovanie rozmanitosti prírodných liečiv. Do portfólia produktov pribudli telové oleje a od roku 2012 ho dopĺňa aj exkluzívna kozmetická starostlivosť San Floriano. V roku 2014 vstúpila do spoločnosti Nicola Bühler, absolventka klinickej výživy a nutričnej medicíny, ktorá bola od detstva fascinovaná prírodnou medicínou a kozmetikou.

  Dr. Heberer znamená absolútnu kvalitu bez kompromisov. Prírodné zdroje tvoria najcennejší základ pre všetky produkty. Samozrejme, všetky sú bez chemických prísad, v kvalite Demeter a vyrobené ručne v manufaktúre podľa originálnych receptov Dr. Heberera. Príroda je podľa nich univerzálnou liečebnou silou a ponúka nekonečné možnosti na vývoj nových účinných produktov.

 • Eat Green

  Eat Green

  Slamky
  Použijeme ich raz, no ony sa rozkladajú ešte celé storočia. Nevinne vyzerajúce farebné slamky síce ozvláštnia náš nápoj, no na dlhé roky znečistia našu zem. Kúsky plastu, ktoré k pitiu v podstate ani nepotrebujeme, často končia v zmiešanom odpade či v horšom prípade v prírode a oceáne.

  Slamky sú produktom, ktorý nám slúži veľmi krátko, ale ostáva na tejto planéte dlhšie ako akýkoľvek človek. Počas toho ako ostávajú na našej planéte nám vôbec neslúžia, práve naopak. Zabíjajú živočíchy, ktoré tu s nami na tejto planéte existujú. Môžeme ich prirovnať k človeku, ktorý urobí jeden dobrý skutok, ale po zvyšok svojho života zabíja ľudí ktorí za nič nemôžu.

  Vedeli ste, že:
  Plastová slamka sa rozkladá 200 rokov a v skutočnosti sa nikdy nerozloží úplne. Rozloží sa len na úplne malé mikroplasty, ktoré tu s nami ostávajú.

 • EQUA

  EQUA

  EQUA

  Slovinská značka EQUA prináša na trh svoje produkty už od roku 2010. S cieľom pomôcť prírode od množstva plastových fliaš a odpadu vytvorili fľaše nezávadné pre životné prostredie.

  Základnú produktovú radu tvoria  plastové fľaše EQUA BPA free,  ktoré sú vyrábané z kvalitného materiálu EASTMAN TRITAN, ktorý neobsahuje škodlivé zložky BPA, ktoré zvyšujú riziko hormonálnych porúch, alergií, rakoviny prostaty a rakoviny prsníka. Fľaše sa vyrábajú v dvoch veľkostiach 600 ml alebo 400 ml v atraktívnych dizajnoch, plné pestrých a veselých farieb.

  Série EQUA CMYK SQUEEZE a EQUA ACTIVE predstavujú radu sklenených fliaš na opakované použitie, ktoré sú moderné, módne a vhodné pre aktívnych a energických ľudí žijúcich mestským životným štýlom. Pri výrobe týchto fliaš bola venovaná výnimočná pozornosť tvaru, ktorý je ergonomický a vyrobený tak, aby každému padol presne do ruky.

  Jednoduchosť a krása vody bola inšpiráciou pre sériovú radu EQUA DROP - ručne fúkané sklenené fľaše v jednoduchom dizajne a kvalitnom prevedení. Silikónový prúžok len dotvára minimalistický dizajn celej fľaše.

  Zatiaľ poslednou novinkou je séria EQUA MISMATCH - kolekcia 5 fliaš vyrobených z borosilikátového skla zabalených vo farebnom plstenom obale, ktorý udržuje tekutiny teplé alebo studené a zároveň ich chráni pred špinou a poškodením.

  Zdravé fľaše EQUA MISMATCH sú vyrobená pre všetkých tých, ktorí vidia krásu a harmóniu v netradičných spojeniach, ktoré sú inovatívne a nekonvenčné.

 • Flowtea by Eigenart

  Flowtea by Eigenart

  FLOWTEA je originálna sklenená fľaša určená na čaj, kávu, či iné chutné nápoje, bez ktorých si nevieš predstaviť svoj deň. Fľašu udržíš v ruke aj keď v nej bude horúci nápoj a to vďaka dvojitej sklenenej stene. Tá ako aj termoobal udržia tvoj nápoj dlhšie teplý.

 • Jack N‘ Jill

  Jack N‘ Jill

  Jack N‘ Jill vytvorili manželia Justin a Rachel z Austrálie, ktorí sa po narodení svojho prvého dieťaťa rozhodli pridať k rodičom na celom svete, ktorým záleží na súčasných problémoch s prostredím a na tom, aké priame účinky majú na naše deti. Začali spochybňovať všetko, s čím prišiel ich chlapec do kontaktu, lebo ho nechceli vystavovať účinku zbytočných prísad a chemikálií. Z nedostatku možností výberu v rámci ústnej hygieny boli frustrovaní.Rozhodli sa preto vytvoriť tú absolútne najbezpečnejšiu a najchutnejšiu zubnú pastu pre deti.

  Zubná pasta Jack N‘ Jill je pre deti 100% bezpečná – obzvlášť s ohľadom na to, že deti pastu často prehĺtajú. Je dostupná v 5 príchutiach, ktoré sú v certifikovanej organickej kvalite, ako aj nechtík lekársky pre upokojenie ďasien.

  Sme presvedčení, že produkty Jack N´Jill sú v najvyššej kvalite a 100% bezpečné. To dokazuje aj fakt, že spoločnosť EWG´s označila zubné pasty Jack N'Jill za najbezpečnejšie detské zubné pasty, neobsahujúce žiadne chemikálie. Spoločnosť EWG´s je jednou z najväčších spoločností na svete, ktoré informujú o bezpečnosti produktov. V ich databáze sa nachádza viac než 69 000 položiek a každý mesiac navštívi ich stránku takmer milión ľudí.

  Okrem zubnej pasty Justin a Rachel navrhli a vyrobili prvé detské zubné kefky z kukuričného škrobu, rad silikónových kefiek pre starostlivosť od prvého zúbka, ktoré sú vyrobené zo vzácneho lekárskeho a potravinárskeho silikónu, poháriky z bambusových a ryžových pliev a vrecúško zo 100% prírodnej bavlny.

  Balenia produktov sú navrhnuté tak, aby boli minimalistické, recyklovateľné a bez BPA.

  Jack N´Jill je spoločnosť ohľaduplná voči prírode. Balenia produktov sú navrhnuté tak, aby boli minimalistické, kartón je z recyklovateľného papiera a okienko zo stopercentného kukuričného škrobu.

 • LOGONA

  LOGONA

  BIOkozmetika Logona

  • LOGONA používa pri výrobe svojich produktov len vysokokvalitné ingrediencie pre zdravie pokožky.
  • LOGONA používa v čo najväčšej miere zložky získavané z ekologického poľnohospodárstva.
  • LOGONA využíva výrobné technológie šetrné k životnému prostrediu tak, aby bola zachovaná kvalita vstupných materiálov a minimálna spotreba energie
  • Na každom LOGONA výrobku je opísané presné zloženie produktu podľa INCI smernice.
  • LOGONA nepoužíva syntetické farbivá, PEGy a žiadne zložky získavané z petrochemického priemyslu.
  • LOGONA je odporcom akéhokoľvek testovania na zvieratách.
  • LOGONA nepoužíva zložky získavané z geneticky upravovaných rastlín.
  • LOGONA redukuje množstvo obalov a používa recyklovateľné materiály.

  100% BDIH certifikovaná kozmetika.

  Kozmetické prípravky Logona sú dermatologicky testované na znášantlivosť a efektívnosť.

  História spoločnosti LOGONA
  Celá história spoločnosti LOGONA je úzko spätá s rastúcim trhom s prírodnými produktmi v Nemecku, kde spoločnosť LOGONA zastáva popredné miesto medzi výrobcami prírodnej kozmetiky.

  V sedemdesiatych rokoch sa celou Európou začala šíriť vlna environmentálneho cítenia a aktivizmu, ktorá dala základ mnohým alter­natívnym spoločnostiam a politickým zosku­peniam. Biologické poľnohospodárstvo, obnoviteľné energie a zodpovednosť za životné prostredie sa stali heslami novej doby. V roku 1975 skupinka priateľov otvorila v nemeckom Hanoveri obchod s malým sorti­mentom produktov, ktoré sa spájali s novými alternatívnymi smermi. Pre rozšírenie svojho sortimentu pomenovaného „Lories Goods“, skupina začala dovážať ďalšie výrobky a neskôr ich i ponúkať ďalším obchodom. V roku 1977 sa pokúsili o výrobu jednoduchých telových koz­metických produktov na každodenné použitie a takto sa zrodila myšlienka LOGONy.

  Telové kozmetické výrobky sa stali veľmi obľúbenými. V priebehu niekoľkých rokov sa línia produktov neustále rozširovala a spĺňala všetky požiadavky svojich zákazníkov. Dnes viac ako 200 prírodných produktov nosí znám­ku LOGONA.

  Pri výrobe a výbere surovín sú neustále dodržiavané tie najprísnejšie kritériá kvality. Všetky LOGONA produkty obsahujú najkvalitnejšie prírodné zložky, ako sú rastlinné oleje, extrakty a esenciálne oleje pochádzajúce z kontrolovaného poľnohospodárstva alebo z certifikovaného zberu vo voľnej prírode.

  Odhliadnuc od prísnych pravidiel týkajúcich sa používaných surovín, LOGONA produkty taktiež spĺňajú ekologické kritériá výroby ako minimálna spotreba energie počas výroby, používanie recyklovateľných obalov pre finálne výrobky.

  Kvalitou k dôvere
  Výroba kozmetických produktov bez použitia syntetických konzervačných látok vyžaduje obzvlášť dôkladné postupy od samotnej manipulácie so vstupnými surovinami až po konečný produkt. Len malá nepatrná kontaminácia či znečistenie surovín môže spôsobiť poškodenie konečných výrobkov. LOGONA využíva pri výrobe postupy GMP (Zásady správnej výrobnej praxe) a farmaceutické štandardy výroby. V roku 1999 spoločnosť LOGONA taktiež úspešne prešla „envi­ronmentálnym auditom“ podľa nemeckej smernice German federal guvernment.

  30 - ročné skúsenosti s prírodnými produktmi
  Napriek rýchlemu rastu výroby LOGONA neustále dodržiava prísne princípy výroby. Veľa pracovníkov pracuje v spoločnosti už od jej zrodu a zotrvalo až doteraz. LOGONA zamestnáva viac ako 150 ľudí, kladie vysoký dôraz na sociálne zázemie a spravodlivosť voči svojim zamestnancom.

  Kvalita LOGONA výrobkov neustále rastie na základe výrob­ného know – how a prísne stanovených noriem. Každý LOGO­NA produkt je v súlade s kritériami a pravidlami BDIH ako cer­tifikovaný prírodný produkt a je nositeľom tejto certifikačnej známky BDIH.

  Cieľom LOGONA je vyrábať vysokokvalitnú kozmetiku bez toho, aby dochádzalo k akémukoľvek poškodzovaniu alebo znečisteniu životného prostredia.

  Nemecký priemysel s prírodnými produktmi si sám vynucuje stále vyššie nároky
  Napriek silnej konkurencii nemeckí výrobcovia prírodných produktov vedia, že spoločné záujmy a hodnoty ich pevne zväzujú a spájajú. Spolu prijali jasnú definíciu termínu „prírodný“ i to, ako je používaný pri kategorizovaní produktov. Akceptovali tvrdé podmienky stano­vené obchodnou asociáciou BDIH. BDIH „certifikovaný prírodný“ je známka schválená iba pre produkty, ktoré sú v súlade so stanovenými kritériami opísanými na strane 47. Viac informácií je uvedených na www.kontrolliere-naturkosmetik.de. Tento vysoko úspešný program narastá rok čo rok a taktiež zahŕňa i mnoho produktov vyrábaných taktiež mimo Nemecka.

  Ochrana spotrebiteľa
  Na rozdiel od americkej FDA (Úrad pre kontrolu potravín a liekov), ktorá taktiež založila pravidlá pre kontrolu surovín používaných na výrobu prírodných produktov, nemecká inštitúcia položila svoje kritériá ešte prísnejšie. Napríklad kontrolóri pravidelne navštevujú a kontrolujú výrobné procesy a testujú vzorky výrobkov priamo vo výrobe. Testovanie taktiež zahŕňa kontrolu, či všetky obsiahnuté zložky sú správne uvedené na obale. Výsledkom takéhoto postupu je, že nepravdivé údaje uverejňované na obaloch výrobkov boli eliminované.

 • Martina Gebhardt

  Martina Gebhardt

  Nemecká značka Martina Gebhardt predstavuje vysoko kvalitnú biokozmetiku, ktorá podporuje prirodzené fungovanie pokožky a navracia jej prirodzenú rovnováhu.

 • NATURALIS

  NATURALIS

  Vitajte v BIO raji!

  V preslávenom Taliansku, v kraji plnom olivových sadov a viníc, masovým turizmom doteraz neskazenom, sa od roku 1989 rodí prírodná kozmetika plná blahodarných výťažkov z čerstvej aloe vera, pšeničných klíčkov, viníc hrozna a lokálnych bylín.

  Vitajte v BIO raji menom Naturalis Better!

  Bio kozmetika z čerstvo nazbieraných bio ingrediencií.
  Talianska bio značka Naturalis Better sa celkom vymyká bežnej konkurencii. Kráča vlastnou cestou a je vo všetkých ohľadoch maximálne sebestačná. Spoločnosť si väčšinu používaných surovín sama pestuje na vlastnej ekologickej farme, obklopenej unikátnym bio hotelovým rezortom Naturalis Better.
  Kladie dôraz na to, aby všetky používané rastlinné suroviny kozmetiky boli v čo najvyššej BIO kvalite (98.8% – 100% rastlinných zložiek).

  Všetky fázy pestovania a výroby prebiehajú na jednom mieste v talianskom meste Martanu, výhradne v spoločnosti Naturalis Better. Starostlivosť a dôležitosť si žiada svoju cenu, preto je čas vývoja každého výrobku od nápadu po uvedenie na trh veľmi dlhá.

  Odmenou za čakanie je bezkonkurenčná kvalita a účinnosť. Celý proces výroby je certifikovaný ECOgruppo Italy a všetky výrobky sú klinicky testované.

 • Provida Organics

  Provida Organics

  Značku Provida založili v roku 1984 manželia Wohnhas, vlastnia nie len svoje laboratóriá ale i vlastnú demeter farmu, odkiaľ pochádza drvivá väčšina ingrediencíí.
  Provida je vôbec prvý výrobca bio kozmetiky v Nemecku.
  Spoločnosť tvoria iba manželia a ich dcéra Dana.
  Sú vôbec prví, ktorí produkujú patentované laky na nechty v demeter kvalite, celkovo vlastnia vyše 20 patentov v kozmetike.
  Taktiež sú vôbec prví na poli Demeter, ktorí zaradili Bachove esencie do produktov.
  Na výrobu krémov používajú vlastné, čerstvé, ručne odtrhnuté kvety z farmy.
  Pre Providu označenie demeter neznamená „len“ nepoužívanie pesticídov, ale hlavne podporu života v pôde, z toho vychádza i názov Provida – v preklade "pre život".
  Vychutnajte si najčistejšiu silu prírody v kozmetických produktoch Provida tak.

 • Royal Green

  Royal Green

  Organické výživové doplnky Royal Green

 • SODASAN

  SODASAN

  Nemecká firma Sodasan vyrába ekologické čistiace prostriedky a prostriedky na upratovanie v BIO kvalite.

  Základom produktov je mydlová báza, pri výrobe ktorej sú používané výhradne rastlinné oleje (kokosový a palmový) z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva. Firma podporuje sociálne ohľaduplné poľnohospodárstvo v krajinách tretieho sveta a rastlinné oleje pre výrobu produktov získava obchodom z Fair Trade projektov.

  Výrobky neobsahujú fosfáty ani žiadne syntetické konzervanty, umelé vonné látky ani prísady z chlórovej chémie. Nie sú používané žiadne suroviny, ktoré boli vyrobené pomocou génových technológií. Nepoužívajú priame ani nepriame testy na zvieratách. Výrobky Sodasan sú biologicky odbúrateľné a neznečisťujú odpadové vody.

 • Sonett

  Sonett

  Profil spoločnosti

  Organické mydlá a čistiace prostriedky ochraňujúce prírodné vodné zdroje, esenciu života.

  Sonett je jeden z priekopníkov ekologických pracích a čistiacich prostriedkov. Vďaka vynikajúcej kvalite sú Sonett produkty dostupné skoro vo všetkých európskych krajinách.
  Aby sme mohli regenerovať vodu použitú na pranie a čistenie, pridávame do našich produktov minerály a rastlinné extrakty, ktoré boli rytmizované v oloidnom mixéry. Rovnako vodu, ktorú používame je zvírená a zdynamizovaná v prístroji zloženom z 12-tich veľkých sklenených vajec.
  Všetky naše surové materiály sú kompletne odbúrateľné a neobsahujú syntetické zložky, farbivá a konzervanty, neobsahujú enzýmy, petrochemické látky, bieliace zložky a pri ich výrobe nebolo použité genetické inžinierstvo ani nanotechnológia. Oleje použité na výrobu našich mydiel a všetky naše esenciálne oleje sú 100% organického pôvodu.

  PROFIL SPOLOČNOSTI

  Sonett – je priekopníkom vo výrobe organických pracích a čistiacich prostriedkov už od r. 1977.
  Sonett produkty sú dostupné v takmer všetkých európskych krajinách. Dopyt stále rastie aj mimo Európy. Naša centrála je v Degenhausene, pri jazere Konstance. Približne 90% produkcie sa predáva cez bio obchody a obchody zdravej výživy. Sonett má momentálne takmer 40 zamestnancov a tento počet neustále rastie.

  NAŠA MISIA

  Sonett vznikol ako podnet našej starostlivosti a zodpovednosti za vodu – ako esenciu života. Voda ako taká, umýva a čistí… tým, že používame kompletne biologicky odbúrateľné surové materiály, zvyšujeme schopnosť vody čistiť a súčasne ju vraciame späť do prírody. Aj keď je pranie a čistenie pre človeka užitočné, znečisťuje vodu. Našou úlohou je dať tieto činnosti do harmónie s prírodou a vodou.

  FILOZOFIA

  Naša firemná filozofia a koncept kvality je založený na antropozofii.

  KVAPKOVÁ METÓDA

  Analýza pozorovania kvapiek Johannesa Schnorra z neskorých 60-tych rokoch.
  J. Schnorr skúmal analýzu toku vody v Inštitúte na výskum prúdenia vody, čo bolo podnetom na vývoj Sonett pracích a čistiacich prostriedkov.
  Za účelom určenia kvality vôd a pitnej vody bola vyvinutá metóda, ktorá zisťuje prítomnosť cudzorodých látok ako: ťažké kovy, pesticídy a organické zlúčeniny chlóru. To sa vykonáva pomocou kvapkovej metódy.
  Kvapková metóda nám môže pomôcť priblížiť kvalitu vody ako esenciu života a potraviny. Vďaka tejto metóde mohol Johannes Schnorr dokázať existenciu tenzidov v pitnej vode. Tieto tenzidy boli primárne nájdené vo zvyškových pracích a čistiacich prostriedkoch, ktoré nebolo možné odbúrať zo spodných vôd ako aj z jazier a riek, kde spôsobovali enormnú akumuláciu peny v hrádzach a vodných tokoch. Až oveľa neskôr bolo uzákonené minimálna požadujúca odbúrateľnosť.
  Skúsenosti s kvapkovou metódou znamenali podnet pre Johannesa Schnorra aby prišiel s konceptom nového čistiaceho tenzidu, ktorý by bol kompatibilný so životným prostredím. Nová myšlienka pre tento nový tenzid bola: rýchla a úplná odbúrateľnosť všetkých čistiacich zložiek tenzidov a použitie surových materiálov ako najúspornejšie to je možné.

  To bola chvíľa, keď vznikol Sonett modulárny systém.

  Pramenitá voda Pitná voda priemernej kvality Čistiace tenzidy vo vode
  Zdroj: Štúdia pochopenia vody,  Herrischried 1995

  RYTMIZOVANÉ ZLOŽKY

  Vzhľadom k zodpovednosti za regeneráciu/oživenie odpadovej vody, pridávame do našich produktov minerály a rastlinné extrakty, ktoré sú rytmizované v oloide. Voda v našich produktoch je vírená v 12 veľkých sklenených vajcovitých nádobách.

  VÝBER SUROVÝCH MATERIÁLOV

  Všetky naše použité zložky sú úplne odbúrateľné a nealergické. Prednostne používame surové bylinné a minerálne materiály. To znamená, že neobsahujú enzýmy, petrochemické zložky, umelé vône a farbivá, konzervanty a bielidlá.

  SUROVÉ MATERIÁLY Z KONTROLOVANÉHO, BIODYNAMICKÉHO A EKOLOGICKÉHO PESTOVANIA

  100% olivového, repkového, slnečnicový a kokosového oleja a bambucké maslo sú organicky pestované. Viac ako 95% našich esenciálnych olejov sú tiež z kontrolovaného ekologické pestovania.

  ZDROJE ENERGIE

  Polovicu našej elektrickej energie získavame z blízkej malej vodnej elektrárne. Zvyšok nám dodáva Greenpeace Energy. Na kúrenie používame systém spaľovania drevného odpadu.

  CERTIFIKOVANÁ EKOLOGICKÁ KVALITA

  Celý sortiment Sonett je certifikovaný podľa kritérií Eco garantie – prémiovej značky pre ekologické pracie a čistiace produkty. ECO Control je nezávislým kontrolným orgánom, ktorý garantuje a monitoruje, že napĺňame naše vlastné kritéria kvality. Sonett bol tiež certifikovaný symbolom Stop Climate Change. Tento certifikát garantuje analýzu celofiremnej činnosti Sonett čo sa týka emisií CO2 a úplnú transparentnosť procesov generujúcich CO2. Táto analýza dokazuje, že Sonett neprodukuje takmer žiaden CO2 prostredníctvom svojho systému kúrenia a využívania elektriny.

 • SPIRULLIS
 • Sportique
 • Tierra Verde

  Tierra Verde

  Svet Tierra Verde

  Veríme, že svet v ktorom žijeme, si tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami. Každé dnešné rozhodnutie, každý čin je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Sloboda voľby je zároveň aj prejavom zodpovednosti k sebe samým i k svetu okolo nás. Našou istotou je vedomie, že vždy existuje alternatíva. Naším cieľom je (znovu)objavovať, vyvíjať, vyrábať a ponúkať výrobky dennej potreby s čo najmenším negatívnym dopadom na zdravie, životné prostredie a zároveň s čo najlepším vplyvom na človeka, spoločnosť a Planétu.

  Firma Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je česko-slovenskou spoločnosťou bez zahraničnej účasti

 • Wegwartehof

  Wegwartehof

  Wegwartehof je jedna z prvých kobylích demeter fariem na svete. Koníky si žijú na 14 hektároch demeter pôdy obhospodarovanej biodynamickým spôsobom so zameraním na pestovanie bylín a korenín.

  Dve vlastnosti koňa – krása a vitalita – predurčujú využitie luxusnej, ale stále prírodnej kozmetiky z kobylieho mlieka. Blahodarné účinky kobylieho mlieka boli objavené už pred 3000 rokmi v Číne a Egypte. Známe sú aj mliečne kúpele Kleopatry v Egypte. Toto mlieko je považované doslova za zázračné, svojim zložením je najviac podobné materskému mlieku, takže dokáže pomôcť pri mnohých ochoreniach – metabolické poruchy, tráviace problémy, odstraňuje nadúvanie, nevoľnosť, plynatosť. Vyhľadávajú ho onkologickí pacienti počas rekonvalescencie, detoxikuje organizmus, zlepšuje trávenie, črevnú mikroflóru, pomáha pri vstrebávaní vitamínov a minerálov. Jeho účinky na pleť tiež nie sú zanedbateľné, keďže vyživuje a regeneruje pleť, odstraňuje alergie, ekzém, zmierňuje bolesť kĺbov a svalovú únavu.

  Majitelia demeter farmy Brigitte und Andreas Höritzauer začali s produkciou demeter kozmetiky z čistého kobylieho mlieka z dôvodu, že viac a viac ľudí a najmä detí sužujú kožné problémy. Ich kozmetika spĺňa najprísnejšie kritériá prírodnej kozmetiky na svete vôbec. A spätná väzba od klientov potvrdzuje, že kozmetika s kobylím mliekom právom patrí medzi svetovú špičku v starostlivosti, a to nielen o problematickú pleť a vlasy.

  Presvedčte sa o tom na vlastnej „koži“ :-).