Vianutra - PROBIOTICS & ENZYMES 60 kapsúl

30,00 €

0,50 € za kus

Výživový doplnok - účinná kombinácia vybraných probiotík, prebiotík a enzýmov na doplnenie gastrointestinálneho mikrobiómu, všestrannú podporu trávenia a posilnenie imunitného systému.

Zmiernenie žalúdočnej kyslosti
Zlepšenie trávenia a vstrebávania živín
Podpora pravidelného vyprázdňovania, prevencia vzniku zápchy
Úprava hladín krvných tukov a cholesterolu
Posilnenie detoxikácie organizmu
Potlačenie rastu patogénnych mikroorganizmov
Posilnenie imunity vrodenej aj získanej
Prevencia vzniku kŕčových žíl a hemoroidov
Prevencia tvorby polypov, divertikulov a rakoviny hrubého čreva
Podpora udržiavania správnej hmotnosti

Odporúčané dávkovanie:    2× 1 kapsula denne, v tehotenstve 1 kapsula denne, po jedle, zapiť vodou.
Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Zloženie 1 kapsule: RVH% nie určené

Probiotiká       1 kaps.
Mliečne fermenty
(Lactococcus lactis, Lactobacillus paracasei,Lactobacillus plantarum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus salivarius, Bifidobacterium lactis, Entherococcus faecium) 250 mg

Prebiotiká:      1 kaps.
Vláknina zo zemiakov 50 mg
Fruktooligosacharidy (z koreňa čakanky)      100 mg

Enzýmy:          1 kaps.
Ryžový škrob (Amyláza, Proteáza, Laktáza, Lipáza, Celuláza)          25 mg

Množstvo

 

Platba kartou a na dobierku

 

Doručenie tovaru do 48 hodín

 

14-dňová lehota na vrátenie tovaru

Výhody kombinácie enzýmov, prebiotík a probiotík

PROBIOTICS & ENZYMES


Trávenie je zložitý proces, ktorý prebieha v priebehu celej tráviacej sústavy (ústnou dutinou počnúc, hrubým črevom končiac), a narušiť sa môže na ktorejkoľvek jeho úrovni. Aj preto sú tráviace problémy také rôznorodé.

Enzýmy hrajú kľúčovú úlohu v trávení a metabolizme všetkých živých organizmov. Sú to proteíny, ktoré pracujú ako katalyzátory (urýchľovače) trávenia a rozkladajú  veľké častice potravy na menšie jednotky, ktoré je náš organizmus schopný prijať a využiť (napr. aminokyseliny, mastné kyseliny, glukóza) Produkujú ich slinné žľazy, bunky sliznice žalúdka a tenkého čreva a pankreas. Sú špecifické, teda sú určené na natrávenie jednotlivých zložiek potravy a podľa toho dostali aj svoj názov (amyláza, proteáza, laktáza, lipáza, celuláza). Ak je aktivita niektorého z nich narušená, dostavujú sa rôzne tráviace problémy (nadúvanie, plynatosť, nepravidelné  vylučovanie...). Okrem toho viazne aj prísun „potravy“ pre probiotiká – priaznivú bakteriálnu mikroflóru v hrubom čreve – črevný mikrobióm. Touto potravou sú zložky potravy, ktoré prejdú tenkým črevom nestrávené (vláknina) a v hrubom čreve sú fermentované probiotikami, ktorým slúžia ako potrava a dostali názov prebiotiká. Veľmi vhodná je vláknina zo zemiakov, z rôznych druhov zeleniny, ale jej bohatým zdrojom  sú aj viaceré rastliny. Napr. čakanka je jednou z rastlín najbohatších na fruktooligosacharidy. V prípade nedostatku potravy probiotiká hynú, takže nemôžu spĺňať náročné úlohy, ktoré pre organizmus majú: podpora vstrebávania živín, najmä mikronutrientov (minerálne látky, vitamíny), zastavenie rastu a množenia škodlivých baktérií, kvasiniek a vírusov, stimulácia imunitného systému.

Vzájomná spolupráca prebiotík a probiotík  sa nazýva symbióza, takže výživové doplnky s obsahom oboch týchto zložiek sa označujú aj ako symbiotiká.

Medzi najvýznamnejšie probiotiká pre zdravé trávenie a posilnenie imunity patria laktobacily (Lactobacillus paracasei, plantarum, acidophilus, salivarius), laktokoky, bifidobaktérie a enterokoky
Probiotiká bojujú o miesto priľnutia na črevnú stenu s patogénmi a keď ho získajú, škodlivé baktérie nemajú miesto, ani potravu na prežitie. Preto je dôležitá nielen pestrosť ich zastúpenia (minimálne 3-4 kmene), ale aj ich koncentrácia. Index CFU (Colony Forming Unit) udáva, koľko jednotiek je obsiahnutých v určitom množstve  prípravku a tento by nemal klesnúť pod  jednu miliardu jednotiek na deň.
Enzýmy, prebiotiká i probiotiká sú dôležité pre zdravé  trávenie a súčasne aj pre celkové zdravie a imunitu.  Ale iste si kladiete otázku „Ako a čím to dosiahnuť?“
Zabezpečí Vám to užívanie výnimočného výživového doplnku VIANUTRA – PROBIOTICS & ENZYMES. Obsahuje všetky uvedené látky vo vysokej kvalite a primeranej koncentrácii. Ich kombinácia má nasledovné výhody:

  • Všestrannú podporu trávenia

  • Uľahčenie vstrebávania a lepšie využitie - makro i mikroživín

  • Doplnenie gastrointestinálneho mikrobiómu

  • Zlepšenie metabolických parametrov (hladina krvných tukov a glukózy)

  • Zlepšenie chronických zápalových ochorení a stavu pokožky

  • Posilnenie imunitného systému

 
Odporúčané užívanie: 2 kapsuly denne (jedna kapsula obsahuje 500 miliónov jednotiek), najlepšie pred jedlom, alebo spolu s ním. V prevencii „cestovateľských hnačiek“, užívať aspoň 3 dni pred cestou. Užívať prípravok odporúčame aj počas užívania antibiotík, s odstupom 2-4 hod. od užitia antibiotika.

 

Mohlo by vás zaujať aj